Aktualności

Wróć do Aktualności

Pływacy ruszają na otwarte wody :)

Są kolejne dowody, a w tym przypadku do wody, na odmrożenie sportowej rywalizacji. W niedzielę 13 września odbędą się pływackie Akademickich Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w formule open water, czyli na otwartych wodach. Uczestnicy zawodów upamiętnią Kazimierza Szlasę.

Tym razem areną zmagań nie będzie 25 metrowy basen, ale Jeziorko Czerniakowskie na Mokotowie. Już na początek różnic widać wiele. Wszystko rozgrywać będzie się na łonie natury, gdzie temperatura wody nie jest stała. Nie ma też wyznaczonych torów, dlatego ważna jest dobra nawigacja. Pływacy mogą posługiwać się dowolnymi stylami.

Jak do tej pory chęć udziału w zmaganiach wyraziło blisko 25 pływaków i pływaczek, co nie jest złym wynikiem zwłaszcza jak na pierwszą edycję AMWiM rozgrywanych w tej formule. Na liście widnieje m.in. Hanna Bakuniak – wicemistrzyni świata w zimowym pływaniu open water. Zgłoszenia trwają.

– Pomysł organizacji zawodów wyszedł od kolegów pływaków. Wszystko jest związane z sytuacją panująca na pływalniach, bo tam zawody sportowe póki co się jeszcze nie odbywają. My chcemy umożliwić studentom start. Stąd pływanie open water. To nieco inna dyscyplina, ale równie wymagająca – powiedział Artur Słomka z AZS Warszawa, organizator imprezy.

Uczestnicy do pokonania będą mieli ok. 700 m. Start i meta znajdować będą się na plaży. Limit czasu na pokonanie dystansu wynosi 20 minut.

Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w pływaniu open water będą też Memoriałem im. Kazika Szlasy – honorowego prezesa stołecznego WOPR, który zmarł w 2015 roku. Przed zawodami odbędą także regaty w klasie „Optimist” prowadzone przez UKS nad Jeziorkiem.

Początek pływackiego wyścigu kobiet 13 września o godzinie 13. Rywalizacja mężczyzn rozpocznie się o 14:15. Biuro zawodów znajdować będzie przy ul. Jeziornej 4.

Autor: Robert Zakrzewski – Media AZS Warszawa

 

Udostępnij ten wpis

Wróć do Aktualności