Aktualności

Wróć do Aktualności

RELACJA – CHARYTATYWNE ZAWODY „PŁYWAM DLA STEFANA” – 24.04.2015r. OSiR Polna*

…..” TAK SIĘ PŁYWA TYLKO NA POLNEJ”…… mówili komentatorzy (Irek Rowiński i Piotr Piotrowski) podczas przeprowadzania całej imprezy:

W piątek (24 kwietnia 2015r.) wieczorem na basenie przy ul. Polnej odbyły się zawody „Pływam dla Stefana” – impreza charytatywna, z której dochód został przeznaczony na wsparcie Stefana Tuszyńskiego (trener pływania, wieloletniego dziennikarza sportowego m.in. w „Gazecie Wyborczej, eksperta Ministerstwa Sportu w grupie wsparcia Klubu Polska) po stracie syna, który zmarł w śpiączce w wyniku odniesionych ran, po kolizji z samochodem na przejściu dla pieszych. Impreza udała się znakomicie, choć wszystko zaczęliśmy planować dopiero na początku kwietnia.
Dzięki zaangażowaniu przedstawiciela Zarządu W-MOZP Piotrka Piotrowskiego a przede wszystkim wsparciu Burmistrza Dzielnicy Śródmieście Pawła Suligi (główny pomysłodawca , fundator nagród-puchary dla drużyn: najmłodszej, najstarszej oraz najliczniejszej, uczestnik sztafety) i Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Śródmieście m.st.Warszawy Grzegorza Surówki (nieodpłatne udostępnienie obiektu), Prezesa Polskiego Związku Pływackiego Andrzeja Kowalskiego (fundatora nagród-puchary dla drużyny w kategorii OPEN) oraz Prezesa Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego Pawła Słomińskiego (fundatora nagród-puchary dla drużyny w kategorii 13 lat i młodsi) zawody odbyły się w jedynym wolnym terminie , odpowiednim dla wszystkich, którzy starali się zorganizować imprezę ale także wystartować.
Same zawody miały Stefana zaskoczyć a jednocześnie zintegrować środowisko pływackie w dobrej intencji:
….”Dowiedziałem się o niej tydzień wcześniej, wiedziałem, że środowisko pływackie coś planuje. Ale dopiero w ostatniej chwili zostałem poinformowany, jak to będzie wyglądało – że koledzy zorganizują zawody w nietypowej formule, a zebrane podczas nich pieniądze zostaną przeznaczone dla mnie” – opowiada Stefan.
Wystartowało 160 zawodników – rodzice, trenerzy, zawodnicy, wychowankowie Stefana. Pojawiły się kluby: UKS Wilanów i ŚUKS Polna, MKS Polonii Warszawa, BUKS Warszawa oraz grupa sportowa ze Szkoły Amerykańskiej.
Zabawa była świetna, sztafety oraz maraton sztafet – najważniejsza konkurencja za którą główny sponsor zawodów IPECO Development Mirosław Polak , którego reprezentowała Pani Anita Polak – Zalewska płacił 10 złotych za każde przepłynięte 50m, wszystko z uśmiechem i w fajnej atmosferze. Żeby zwiększyć liczbę zawodników, pływano po dwóch na jednym torze. Udało nam się stworzyć coś wielkiego, niepowtarzalnego i niezapomnianego.
W sumie zebrano:
– maraton sztafet – przepłynięto 731 „pięćdziesiątek” co dało kwotę 7.130,00 zł
– wystartowało 13 drużyn – wpisowe 100,00 zł co dało 1.300,00 zł
– sprzedano przygotowane przez OSiR Polna pamiątkowe cegiełki za kwotę 1.450,00 zł
– Stowarzyszenie Przyjaciół Czarnych Koszul Wielka Polonia przekazała darowiznę w kwocie 500,00 zł
Wszystkie zebrane środki zostały przekazane na konto Stefana Tuszyńskiego.
„Wszystkim Trenerom, którzy znaleźli czas i uczestniczyli w zawadach ze swoimi podopiecznymi Serdecznie Dziękujemy za udział, bez Was ta impreza by się nie odbyła”
Wszystkie zaangażowane w organizację i przeprowadzenie imprezy osoby pracowały charytatywnie, Bardzo Dziękujemy:
– Piotrowi Piotrowskiemu – główny organizator
– Janowi Kośmidrowi – opieka medyczna
– Sławomirowi Grabcowi – obsługa systemy komputerowego wyników
– Ireneuszowi Rowińskiemu – obsługa nagłośnienia – spiker zawodów
– Prezydium Kolegium Siedzów za wysłanie zaproszeń do sędziów, przede wszystkim Jackowi Szacille i Magdalenie Seliga-Zielskiej (sędzia główny)
– Komisji Sędziowskiej , która stawiła się na zawodach w ilości wystarczającej do ich przeprowadzenia
– Ewie Bocheńskiej – fotograf zawodów
– wszystkim osobą nie wymienionym, które przyczyniły się ,że impreza się odbyła i zebrała tak dobre opinie.
Mając na uwadze słowa Stefana Tuszyńskiego:…- Chciałbym, żeby podobne zawody organizowane były co roku. Za każdym razem na inny cel charytatywny” , będziemy starali się stanąć na wysokości zadania.
Dorota Berger – Gostkiewicz
* (relacja zamieszczona z opóźnieniem z powodów uprawomocnienia się aktów finansowych)
https://plus.google.com/u/0/photos/116330119793856829825/albums/6142319074393345233
https://www.facebook.com/pages/O%C5%9Brodek-Sportu-i-Rekreacji-Dzielnicy-%C5%9Ar%C3%B3dmie%C5%9Bcie-mst-Warszawy/166741686777917
https://www.youtube.com/watch?v=rsrsxEhX_sw

Udostępnij ten wpis

Wróć do Aktualności